Kdy naposled jste vzali do ruky nůžky a lepidlo a spontánně tvořili? Na našem workshopu si pod vedením designéra Martina Czellera vyzkoušíte techniku koláže, která vás může “jen bavit”, nebo se ji u nás naučíte uplatnit pro vaše profesionální účely.

Co vás čeká?

Po teoretické a inspirační části se pustíme do stříhání, trhání, lepení. Po vizuálních testech s různými materiály a styly si každý účastník vytvoří a odnese buď vizuálně tematický sešit (zin), který se naučí vázat, nebo skládací plakát.

Vaše místo na workshopu si zamluvte na naší Reservio stránce!

Maximální počet účastníků: 6

Cena workshopu: 1390 Kč*

*V ceně jsou 3 hodiny tvoření a poslouchání, základní balíček (ocelové nůžky, lepidlo, černá fixa), materiál, skládací plakát nebo sešit (zin) a ∞ znalostí.

Proč koláž?

„Koláž bola pre mňa akési uvoľnenie a útek zo sveta striktného komerčného grafického designu k niečomu, kde si vytváram vlastný svet pravidiel. V koláži môžem pracovať s inštinktom, podprahovými myšlienkami, ktoré nemusia byť logické, ale v daný moment sa zdajú správne. Je to taktiež istá forma meditácie, pri ktorej sa človek sústredí len na prácu s materiálom a hľadanie jeho chybovosti a náhodnosti, ktorú vie ďalej rozvíjať. V tom je pre mňa krása koláže, že každá pomyselná chyba dokáže odkryť množstvo ďalších potenciálov jej spracovania. Tieto náhodné momenty následne používam pre vytváranie vlastného vizuálneho jazyka, ktorý môžem cielene používať v praxi.“

 

Pro koho je workshop určený?

Pro všechny lidi od 9 let z kreativního světa, které zajímá technika koláže, ale neví, jak sami začít, nebo jak ji uplatnit a obecně pro ty, kteří si chtějí dopřát tři hodiny volného kreativního tvoření.